• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Başarılarımız


2017 - 2018


TÜBİTAK 23. ULUSAL ORTAOKUL MATEMATİK OLİMPİYATI

Türkiye genelindeki devlet okulları kategorisinde 837 kişi arasından;

Türkiye 1. si - Betül AKDAŞ
(Borusan Oto ZNK Ortaokulu)
Türkiye 2. si - Mehmet Burak GÖNÜL
(Borusan Oto ZNK Ortaokulu)
Türkiye 3. sü - Kaan ÜSTÜN
(Abdulkadir Uztürk Ortaokulu)
Türkiye 4. sü - İbrahim Halil KAPLAN
(Borusan Oto ZNK Ortaokulu)
Türkiye 5. si - Emir Doğan ÖZER
(Şehit Beşir Balcıoğlu Ortaokulu)
Türkiye 8. si - Selma Nur Tosunoğlu (Borusan Oto ZNK Ortaokulu)

Öğrencilerimiz, aldıkları sonuçlarla TÜBİTAK yaz kampına ve ikinci aşama sınavına katılmaya hak kazanmışlardır.



SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANISINA MATEMATİK YARIŞMASI

Türkiye 1. si, 7. sınıflar 1. si
Mehmet Burak GÖNÜL (Altın Madalya)
Türkiye 2. si, 8. Sınıflar 1. si
Emir Doğan ÖZER (Altın Madalya)
Türkiye 3. sü, 8. Sınıflar 2. si
Betül AKDAŞ (Altın Madalya)
Türkiye 4. sü, 6. Sınıflar 1. si
Selma Nur TOSUNOĞLU (Gümüş Madalya)
Türkiye 5. si, 8. Sınıflar 3. sü
Kaan ÜSTÜN (Gümüş Madalya)
Türkiye 6. sı
Eren SÖYLEMEZ (Gümüş Madalya)
Türkiye 8. si, 6. Sınıflar 2. si
Bedir Ali BALKAN (Bronz Madalya)
6. Sınıflar 3. sü
ÖMER HACIHAMZAOĞLU

Ayrıca Borusan Oto Zehra Nurhan Kocabıyık Ortaokulu 37.92 net ortalamasıyla Türkiye 1. si, Güngör Tekiner Ortaokulu da Türkiye 2. si oldu.

7. İSTANBUL ZEKA OLİMPİYATI

Batuhan OLCAY - Gümüş Madalya
Ahmet Kerim RÜZGAR - Gümüş Madalya

Eyyub Furkan ÖZER - Gümüş Madalya
Erdem YILDIZ - Bronz Madalya
Sidelya Ecrin YALÇIN - Bronz Madalya
Gözde KIRAÇ - Bronz Madalya



KANGURU 2018 MATEMATİK YARIŞMASI

Final sınavına katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz;

4. Sınıflar

Eren YALÇIN

5. Sınıflar

Ahmet Kerim RÜZGAR
Sena Su ORMANCI
Batuhan OLCAY
Ceren SARUHAN
Kerem Berru KOÇ
Yena CHOI

6. Sınıflar

Selma Nur TOSUNOĞLU
Ömer Said ŞEN
Orkun ÖZKASIM

8. Sınıflar

Kaan ÜSTÜN

13. İSTANBUL MATEMATİK FEN OLİMPİYATI


7. Sınıflar

Mehmet Burak GÖNÜL - Altın Madalya
(7. Sınıflar 1. si)
İbrahim Halil KAPLAN - Altın Madalya
(7. Sınıflar 2. si)
Mustafa Said Abay - Altın Madalya
(7. Sınıflar 3. sü)
Tuana ULUSOY - Bronz Madalya

8. Sınıflar

Kaan ÜSTÜN - Altın Madalya
(8. Sınıflar 1. si)
Eren SÖYLEMEZ - Altın Madalya
(8. Sınıflar 2. si)
Emirhan ÜNLÜTÜRK - Gümüş Madalya
Betül AKDAŞ - Gümüş Madalya
Emir Doğan ÖZER - Gümüş Madalya



ÖZEL EGE LİSESİ 20. ULUSAL MATEMATİK YARIŞMASI

6. Sınıflar Türkiye 1. si - Selma Nur TOSUNOĞLU
7. Sınıflar Türkiye 1. si - Mehmet Burak GÖNÜL
8. Sınıflar Türkiye 2. si - Emir Doğan ÖZER
8. Sınıflar Türkiye 2. si - Eren SÖYLEMEZ

8. sınıf öğrencilerimiz aynı puanı alarak ikinci sırayı paylaşmışlardır. Ayrıca Borusan Oto Zehra Nurhan Kocabıyık Ortaokulu okullar sıralamasında Türkiye 1. si olmuştur.





2016-2017

22. ULUSAL ORTAOKUL MATEMATİK OLİMPİYATLARI

Eren Söylemez
Mehmet Burak Gönül

Devlet okulları arasında Türkiye genelinde ilk 20 öğrenci arasına girerek Aralık ayında Ankara' da düzenlenecek final aşamasına ve TÜBİTAK yaz okuluna katılmaya hak kazandılar.

İSTANBUL GENELİ TEKNOLOJİ TAKIMI SEÇME SINAVI

Selma Nur Tosunoğlu İstanbul 1. si

İSTANBUL ORTAOKUL BİLİM OLİMPİYATLARI


Kaan Üstün   Gümüş Madalya
Betül Akdaş  Gümüş Madalya
Mehmet Burak Gönül Gümüş Madalya
İbrahim Halil Kaplan Gümüş Madalya

ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI


Erdem Toruk                               Altın Madalya

Mehmet Burak Gönül              Gümüş Madalya

Selma Nur Tosunoğlu              Gümüş Madalya

Emir Doğan Özer                       Bronz Madalya

İbrahim Kaplan                          Bronz Madalya

 



ULUSAL KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI

Eren Söylemez                           Bronz Madalya

Selma Nur Tosunoğlu               Bronz Madalya

ÜSTÜN BAŞARI SERTİFİKASI
Eren Söylemez
Selma Nur Tosunoğlu
Mehmet Burak Gönül



6. ULUSAL ÜNSAL TÜLBENTÇİ MATEMATİK YARIŞMASI



Altın Madalya      Kaan Üstün
Gümüş Madalya  Betül Akdaş
Gümüş Madalya  Eren Söylemez


2. ULUSAL TALES MATEMATİK YARIŞMASI

İlk %3 lük Dilime Girip 1. Aşamayı Geçen Öğrencilerimiz

Bedir Ali Balkan
Beril Hızlı
Emir Doğan Özer
Erdem Toruk
Ertuğrul Aktürk
İbrahim Kaplan

Mehmet Burak Gönül
Mehmet Yaşar
Selma Nur Tosunoğlu

İSTANBUL 5. SINIFLAR ARASI ZEKA OLİMPİYATI

İbrahim Dinç                  Gümüş Madalya
Bedir Ali Balkan             Bronz Madalya
Eren Yaşa                       Bronz Madalya
Selma Nur Tosunoğlu    Bronz Madalya   



KANGURU MATEMATİK YARIŞMASI

Kanguru Matematik Yarışması sonucunda %5 lik dilime girip 1. aşamayı geçen öğrencilerimiz:

   7. Sınıflar
   Kaan Üstün
   Emir Doğan Özer
   Betül Akdaş
   Eren Söylemez
   Emirhan Ünlütürk
   Baran Doğanay
   Furkan Ahi
   Erdem Toruk

   6. Sınıflar
   Mehmet Burak Gönül
   İbrahim Kaplan

   5. Sınıflar
   Selma Nur Tosunoğlu
   İbrahim Dinç
   İnan Ulaş Gencer
   Işıl Güneş



İ
MFO İSTANBUL MATEMATİK FEN OLİMPİYATI

Altın Madalya       Emir Doğan Özer - Şehit Beşir Balcıoğlu Ortaokulu
Gümüş Madalya   Baran Doğanay - Güngör Tekiner Ortaokulu
Gümüş Madalya   Emirhan Ünlütürk - Güngör Tekiner Ortaokulu
Gümüş Madalya   Kaan Üstün - Abdulkadir Uztürk Ortaokulu
Bronz Madalya     Betül Akdaş - Borusan Ortaokulu
Bronz Madalya     Serkan Çetinkaya - Borusan Ortaokulu
Bronz Madalya     Eren Söylemez - Güngör Tekiner Ortaokulu





ÖZEL EGE LİSESİ TÜRKİYE GENELİ 19. MATEMATİK YARIŞMASI

7. sınıflar Türkiye 1. Kaan Üstün Altın Madalya (Abdulkadir Uztürk Ortaokulu)
6. sınıflar Türkiye 2. Mehmet Burak Gönül Gümüş Madalya (Borusan Oto Zehra Nurhan Kocabıyık Ortaokulu)
BORUSAN OTO ZEHRA NURHAN KOCABIYIK ORTAOKULU okul sıralamasında Türkiye 2. si olmuştur.

 ege lisesi ödül töreni

AMC 8 - 2016

AMC 8 Achievement Roll Certificate (Başarı Listesi Sertifikası):
Mustafa Said Abay (Şehit Tahsin Gerekli İmam Hatip Ortaokulu)
Mehmet Burak Gönül (Borusan Oto Zehra Nurhan Kocabıyık Ortaokulu)




2015-2016

5. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Yarışmasında 6. sınıflar arasında öğrencilerimizden Eren Söylemez Türkiye 1. si  ve Emirhan Ünlütürk Türkiye 2. si olmuştur.


Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret49350