TÜBİTAK'ta Büyük Başarı
TÜBİTAK 23. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı 1. Aşama Sınavı'nda devlet okulları kategorisinde ilk 5 sırayı alan, toplamda 6 derece yapan öğrencilerimiz İkinci Aşama Sınavı'nda da önemli bir başarıya imza atarak madalya almaya hak kazandılar.
Öğrencilerimizden;

  • Betül AKDAŞ (İstanbul Erkek Lisesi)
  • İbrahim Halil KAPLAN (Borusan Oto ZNK Ortaokulu)
  • Selma Nur TOSUNOĞLU (Borusan Oto ZNK Ortaokulu)

kış kampına katılmaya ve Milli Takım Seçme Sınavı'na katılmaya hak kazanmışlardır.

Türkiye genelinde Matematik alanında en başarılı 2080 kişinin katıldığı Birinci Aşama Sınavı'nda ilk 50'ye kalan öğrenciler İkinci Aşama Sınavı'na katıldılar ve bu sınav sonucunda da üç öğrencimiz ilk 20'ye kalarak büyük başarı elde etmişlerdir. Öğrencilerimizin dereceleri 26 Ocak'ta Antalya'da düzenlenecek olan kış kampının sonunda yine Antalya'da yapılacak olan ödül töreninde açıklanacaktır.

Bu başarıda öncelikle bu imkanları sunduğu için Avcılar İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Engin'e, danışmanımız Marmara Üniversitesi Doktora Öğretim Üyesi Ali Özdemir'e takımın kurucusu Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Volkan Yalçın'a ve öğrencilerimizin öğretmenleri Alper Çelik ve Suat Arslan'a, çalışma arkadaşlarımız Tayfun Usta, Damla Öztelli Ünal, Ömer Ayazoğlu ve Mürşide Peşget'e teşekkür eder, öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.
  
793 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın